Kausi 2015-2016

VehU/2 pelasi kaudella 2015-2016 Tampereen piirin Vitosen lohkossa 2. Lohkon muut joukkueet olivat FC Vapsi (Vammala), Dynamo UTD (Tampere), PYRY 2 (Nokia), PiPo-79 (Tampere), UrPS (Urjala) ja YIlves/2 (Ylöjärvi).

Joukkueen loppusijoitus sarjassa oli neljäs. Alla lopullinen sarjataulukko, joukkueen sisäinen pistepörssi sekä ottelukohtaiset tilastot kauden kuudesta turnauksesta.

sarjataulvehu2

VehU FS/2 – Kauden sisäinen pistepörssi (Lopputilanne)

Heikki Rajala 9+9 = 18
Erno Lehtinen 7+7 = 14
Akseli Palmu 8+3 = 11
Ville Matinsaari 6+1 = 7
Miikka Kekki 5+2 = 7
Atte Koskinen 2+2 = 4
Juuso Palander 2+2 = 4
Tuomas Tuominen 0+4 = 4
Joni Juureva 2+1 = 3
Tommi Piskanen 2+1 = 3
Janne Lahdenpohja 0+3 = 3
Otso Lepomäki 2+0 = 2
Tuomas Kyllönen 1+1 = 2
Roope Kämäräinen 1+0 = 1
Juuso Jokinen 1+0 = 1
Arttu Piirainen 1+0 = 1
Jesse Kallio 0+1 = 1

___________________________________________________________________________

Kauden pelit ja tilastot

Harjoituspelit

Pe 30.10. klo 21.00 – VehU/2 – Comeback FS 2-7 (1-2) – Tampereen tenniskeskus

Sarjapelit:

I Kierros

La 07.11. klo 09.30 – PYRY/2 – VehU/2  2-3 (2-3) – Nokian ammattikoulun palloiluhalli
La 07.11. klo 12.45 – VehU/2 – PiPo-79  6-2 (2-1) – Nokian ammattikoulun palloiluhalli

Teholallit: Heikki Rajala 3+0, Akseli Palmu 2+0, Erno Lehtinen & Ville Matinsaari 1+1, Juuso Palander & Otso Lepomäki 1+0, Atte Koskinen & Tuomas Tuominen 0+1.

Keppostelijat: Fair Play Vehmainen.

___________________________________________________________________________

II Kierros

Su 06.12. klo 12.40 – VehU/2 – FC Vapsi 5-3 (2-1) – Ylöjärven liikuntakeskus
Su 06.12. klo 14.50 – YIlves/2 – VehU/2  2-2 (1-1) – Ylöjärven liikuntakeskus

Teholallit: Ville Matinsaari 2+0, Tuomas Kyllönen 1+1, Atte Koskinen 1+0, Erno Lehtinen 1+0, Juuso Jokinen 1+0, Tommi Piskanen 1+0, Heikki Rajala 0+1, Miikka Kekki 0+1, Akseli Palmu 0+1, Tuomas Tuominen 0+1.

Keppostelijat: Ei kortteja.

___________________________________________________________________________

III Kierros

Su 20.12. klo 12.40 – VehU/2 – UrPS 4-7 (2-4) – Ylöjärven liikuntakeskus
Su 20.12. klo 15.55 –  Dynamo UTD – VehU/2  1-3 (1-1) – Ylöjärven liikuntakeskus

Teholallit: Ville Matinsaari 3+0, Janne Lahdenpohja 0+3, Heikki Rajala 2+0, Joni Juureva 1+0, Otso Lepomäki 1+0, Erno Lehtinen 0+1, Jesse Kallio 0+1, Atte Koskinen 0+1.

Keppostelijat: Tuomas Kyllönen 1kpl keltainen kortti.

___________________________________________________________________________

IV Kierros

Su 17.01. klo 10.30 – VehU/2 – YIlves/2  1-5 (0-1) – Ylöjärven liikuntakeskus
Su 17.01. klo 15.55 – VehU/2 – Dynamo UTD  1-4 (1-3) – Ylöjärven liikuntakeskus

Teholallit: Atte Koskinen & Roope Kämäräinen 1+0, Erno Lehtinen & Heikki Rajala 0+1.

Keppostelijat: Fair Play Vehmainen.

___________________________________________________________________________

V Kierros

Su 07.02. klo 11.05 – VehU/2 – PYRY/2  9-1 (2-1) – Vexve Areena, Sastamala
Su 07.02. klo 14.20 – UrPS – VehU/2  8-7 (4-3) – Vexve Areena, Sastamala

Teholallit: Akseli Palmu 6+2, Heikki Rajala 4+3, Erno Lehtinen 4+2, Juuso Palander 1+2, Tommi Piskanen 1+1, Tuomas Tuominen 0+2,

Keppostelijat: Fair Play Vehmainen.

___________________________________________________________________________

VI Kierros

Su 06.03. klo 12.05 – FC Vapsi – VehU/2  3-8 (1-3) – Ylöjärven liikuntakeskus
Su 06.03. klo 15.20 – PiPo-79 – VehU /2  1-0 (0-0) – Ylöjärven liikuntakeskus

Teholallit: Miikka Kekki 5+1, Heikki Rajala 0+4, Erno Lehtinen 1+2, Joni Juureva 1+1, Arttu Piirainen 1+0.

Keppostelijat: Miikka Kekki & Tommi Piskanen 1kpl keltainen kortti.

 

Mainokset
%d bloggers like this: