Kausi 2020-2021

Kaudeksi 2020-2021 VehU FS nousi pitkän tauon jälkeen takaisin valtakunnalliseen Futsal Ykköseen. Ajantasainen sarjataulukko löytyy Palloliiton verkkosivuilta.

Pelatut

Ke 06.01.2021 VehU FS – EBK FS 5-5 (1-3)

03.19 – 0-1 – Salgado Ismodes Andres (Al-Shemari Dhiaa)
13.17 – 1-1 – Hannula Teemu
15.25 – 1-2 – Hietanen Oskari (Hietanen Aleksi)
18.26 – 1-3 – Bekaj Albinot (Kyytsönen Jimi)
22.41 – 1-4 – Bekaj Albinot (Zaknoun Jonas)
26.28 – 2-4 – Mäkelä Ati
26.46 – 3-4 – Hermikoski Eero (Valkama Vili)
34.48 – 3-5 – Hietanen Oskari (Hietanen Aleksi)
36.14 – 4-5 – Hermikoski Eero
36.41 – 5-5 – Hannula Teemu (10m rp.)

Kooste

VehU FS: Kannosto (MV), Hannula, Tapola, Tuuri, Valkama J-P, Mäkelä, Hermikoski, Valkama, Kukkasniemi, Törmänen, Tuominen (MV).

EBK FS: Ahvenniemi (MV), Hietanen A, Hietanen O, Salgado Ismodes, Kyytsönen, Al-Shemari, Bekaj, Karttunen, Mehinovic, Oksanen, Zaknoun.


La 02.01.2021 VehU FS – SC Riverball 3-1 (2-0)

10.51 – 1-0 – Hermikoski Eero (Valkama Vili)
11.45 – 2-0 – Mäkelä Ati (Hermikoski Eero)
34.37 – 3-0 – Tapola Antti (Hermikoski Eero)
38.48 – 3-1 – Al-Arkawazi Ali Lateef Qamar (Ryynänen Juha-Matti)

Kooste

VehU FS: Kannosto (MV), Seppä, Hannula, Sulkko, Tapola, Nieminen, Mäkelä, Hermikoski, Valkama, Tuuri, Tuominen (MV).

SC Riverball: Eskman (MV), Immonen, Haapea, Toikka, Pulkkinen, Grönroos, Al-Arkawazi, Ryynänen, Ronkainen, Pupaza, Partanen.


La 19.12.2020 VehU FS – AU 0-1 (0-1)

05.03 – 0-1 – Happonen Tuomas (Pekonen Aleksi)

Maalikooste 

Pidempi tilannekooste

VehU FS: Kannosto (MV), Seppä, Hannula, Sulkko, Tapola, Nieminen, Mäkelä, Järvi, Hermikoski, Valkama, Kukkasniemi, Tuominen (MV).

AU: Saarinen (MV), Louhela, Happonen, Pekonen, Luoma, Niinimäki, Happonen, Mäkinen, Köönikäs, Loponen, Hoda, Tamminen, Rouhiainen.


La 05.12.2020 FC Kiisto – VehU FS 5-5 (3-3)

03.54 – 0-1 – Hannula Teemula (Seppä Markus)
07.34 – 1-1 – Karri Lauri
09.33 – 1-2 – FC Kiisto oma maali
11.34 – 1-3 – FC Kiisto oma maali
16.54 – 2-3 – Niemi Miika (Karri Lauri)
19.22 – 3-3 – Antila Ilari (Karri Lauri)
27.55 – 4-3 – VehU FS oma maali
30.06 – 5-3 – Autio Aapo (Karri Lauri)
33.01 – 5-4 – Tapola Antti (Mäkelä Ati)
37.16 – 5-5 – Hannula Teemu (Heinämäki Matti)

Maalikooste

FC Kiisto: Kulmala (MV), Autio, Karri, Antila, Niemi, Jääskä, Träskbäck, Tiiro, Harjuhaahto, Sunabacka, Tuisku, Benseny Rafales, Katajamäki.

VehU FS: Tuominen (MV), Seppä, Mäkelä, Tapola, Hannula, Valkama, Nieminen, Keskitalo, Heinämäki, Lepomäki.


Su 29.11.2020 VehU FS – IK Myran 6-2 (3-0)

04.33 – 1-0 – Mäkelä Ati (Valkama Vili)
10.29 – 2-0 – Seppä Markus (Sulkko Aimo)
10.59 – 3-0 – Järvi Topi
20.17 – 4-0 – Tapola Antti (Hannula Teemu)
20.45 – 4-1 – Salonen Kim (Holm Filip)
22.01 – 5-1 – Järvi Topi (Mäkelä Ati)
38.20 – 6-1 – Mäkelä Ati (Nieminen Veikka)
39.34 – 6-2 – Enroth Nicholas (Åström Sebastian)

Maalikooste

VehU FS: Kannosto (MV), Seppä, Hannula, Sulkko, Tapola, Nieminen, Mäkelä, Hermikoski, Valkama, Harju, Järvi, Vähäkuopus (MV).

IK Myran: Taivassalo (MV), Åström, Holm, Salonen, Backström, Rasmus, Enroth, Kankaanpää, Wikman, Häggblom.


Su 22.11.2020 TPK – VehU FS 6-2 (3-1)

00.24 – 1-0 – Sibakov Samuel (Koivunen Kari-Pekka)
12.12 – 2-0 – Sundin Jyri (Sibakov Samuel)
15.56 – 2-1 – TPK oma maali
17.01 – 3-1 – Hakala Tuomas (Forsström Joona)
20.30 – 4-1 – Jäspi Eemeli (Sundin Jyri)
28.25 – 4-2 – Järvi Topi
29.55 – 5-2 – Koivunen Kari-Pekka (Sibakov Samuel)
34.53 – 6-2 – Hakala Tuomas (Laaksonen Marko)

TPK: Laaksonen (MV), Koivunen, Sundin, Sibakov, Jäspi, Arponen, Vuorinen, Hakala, Mattila, Forsström, Fager, Neronen, Posti, Hakala.

VehU FS: Kannosto (MV), Lahdenpohja, Seppä, Hannula, Tapola, Nieminen, Mäkelä, Hermikoski, Valkama, Kukkasniemi, Järvi.


La 14.11.2020 VehU FS – AS Moon 8-3 (5-1)

01.23 – 0-1 – Knuutinen Timi
02.20 – 1-1 – Lahdenpohja Janne (Hannula Teemu)
07.25 – 2-1 – Mäkelä Ati (Järvi Topi)
09.07 – 3-1 – Järvi Topi (Hannula Teemu)
11.30 – 4-1 – Lahdenpohja Janne (Hannula Teemu)
12.58 – 5-1 – Tapola Antti (Hannula Teemu)
22.29 – 5-2 – Patanen Jukka-Pekka (Kylmälä Aleksi)
23.23 – 6-2 – Hermikoski Eero (Mattjus Joel) 
26.48 – 6-3 – Kylmälä Aleksi (Hämeenkorpi Jan-Eric)
33.32 – 7-3 – Mäkelä Ati (Hermikoski Eero)
37.06 – 8-3 – Markus Seppä (Ati Mäkelä)

Maalikooste

VehU FS: Kannosto (MV), Lahdenpohja, Seppä, Hannula, Tapola, Mäkelä, Järvi, Hermikoski, Valkama, Mattjus, Tuominen (MV).

AS Moon: Lehtinen (MV), Uusitalo, Keinänen, Patanen, Knuutinen, Paakkari, Aittola, Hämeenkorpi, Heiskanen, Määttä, Kylmälä.


Su 08.11.2020 VehU FS – KF Kosova 2-3 (2-1)

03.08 – 1-0 – Lahdenpohja Janne (Hannula Teemu)
17.01 – 2-0 – Tapola Antti (Lahdenpohja Janne)
18.46 – 2-1 – Cimili Behar (Sopjani Ariani)
28.49 – 2-2 – Hajrullahi Besart (Cimili Behar)
32.13 – 2-3 – Jashari Florent (Ibrahimi Egzon)

Maalikooste

VehU FS: Tuominen (MV), Vikman, Lahdenpohja, Hannula, Tapola, Nieminen, Mäkelä, Seppä, Hermikoski, Valkama, Lepomäki, Järvi, Kajasmaa, Kannosto (MV).

KF Kosova: Ibrahimi, Jashari, Ahmeti, Ibrahimi, Berisha, Sopjani, Gerxhalija, Cimili, Gerxhalija, Hajrullahi.


La 07.11.2020 EBK FS – VehU FS 3-4 (0-3)

00.24 – 0-1 – EBK FS oma maali
05.42 – 0-2 – Vikman Tomi
06.02 – 0-3 – Tapola Antti (Lahdenpohja Janne)
23.31 – 0-4 – Nieminen Veikka (Hermikoski Eero)
31.12 – 1-4 – Bekaj Albinot (Zeneli Alberon)
33.46 – 2-4 – Bekaj Albinot (Hietanen Oskari)
34.37 – 3-4 – Bekaj Albinot (Hietanen Aleksi)

EBK FS: Hietanen, Klonaris, Hietanen, Salgado, Zaknoun, Al-Shemari, Bekaj, Haljiti, Karttunen, Kauria, Zeneli.

VehU FS: Kannosto (MV), Vikman, Lahdenpohja, Tapola, Hannula, Nieminen, Seppä, Hermikoski, Valkama, Kukkasniemi, Lepomäki, Tuominen (MV).


Su 01.11.2020 FC OPA – VehU FS 2-1 (0-0)

28.49 – 1-0 – Viia Heikki (Kuronen Sami)
35.33 – 2-0 – Strid Juhani
38.49 – 2-1 – Tapola Antti (Hermikoski Eero)

FC OPA: Mäkelä (MV), Junkkari, Sohlo, Viia, Strid, Puumalainen, Mattila, Haikola, Katajamäki, Kuronen, Welling, Lukkarinen, Modareszadeh, Karppinen (MV).

VehU FS: Tuominen (MV), Nieminen, Vikman, Mäkelä, Lahdenpohja, Seppä, Hermikoski, Hannula (C), Valkama, Lepomäki, Tapola.


La 31.10.2020 Tervarit – VehU FS 5-1 (1-1)

11.02 – 1-0 – Kaisto Eero (Niskala Ville)
17.38 – 1-1 – Hannula Teemu
20.47 – 2-1 – Juntunen Matias (Angeria Ville)
31.33 – 3-1 – Niskala Ville (Kaisto Eero)
35.02 – 4-1 – Kaisto Eero (Vandell Iiro)
39.59 – 5-1 – Angeria Ville

Maalikooste

Tervarit: Lehtola (MV), Ruhkala, Vähäsöyrinki, Kaisto, Moilanen, Juntunen, Angeria, Niskala, Honkanen, Knuutila, Jussila, Halmet, Vandell.

VehU: Kannosto (MV), Tuominen (MV), Nieminen, Vikman, Mäkelä, Lahdenpohja, Seppä, Hermikoski, Hannula (C), Valkama, Kukkasniemi, Tapola.


La 24.10.2020 VehU FS – FC Rauma 2-1 (0-0)

31.48 – 0-1 – Myllykangas Niklas (Asunmaa Niila)
39.36 – 1-1 – Tapola Antti (Lahdenpohja Janne)
39.53 – 2-1 – Mäkelä Ati (Hermikoski Eero)

Maalikooste

VehU: Kannosto (MV), Vikman, Mäkelä, Lahdenpohja, Seppä, Hermikoski, Hannula (C), Valkama, Mantovaara, Kukkasniemi, Kajasmaa, Tapola, Tuominen (MV).

FC Rauma: Kuusisto (MV), Pietilä, Myllykangas, Valtanen, Litmanen, Wallenius, Kyrkkö, Nyholm, Suonpää, Asunmaa (C), Kuusenmäki (MV).

 

%d bloggaajaa tykkää tästä: