VehU otti käkättimeen
VehUn sunnuntaiaamuinen Akaan-vierailu ei sujunut kuin elokuvissa, kun Leijona Futsalin reservijoukkue peittosi vierailijat lukemin 7-4 (4-4).
Kotijoukkue meni johtoon jo toisella minuutilla, kun VehU lahjoitti palautuspallolla Leiffille epäsuoran vapaapotkun noin viiden metrin päässä maalista. Tarkka laukaus maalin kattoon muutti tilanteeksi 1-0.
Seuraavan kuuden minuutin aikana nähtiin viisi osumaa, joista neljä teki VehU. 2-4-tilanteessa näytti jo hetken siltä, että VehU vyöryy selvään vierasvoittoon. Toisin kuitenkin kävi, kun Leif-pelaajat päästettiin jakson lopulla liian helposti ylivoimahyökkäyksiin, ja akaalaiset eivät jättäneet paikkoja käyttämättä. Tauolle mentiin lopulta tilanteessa 4-4.
Toisella jaksolla VehUn peli ei paljoa petraantunut, ja maalinteosta vastasi pelkästään Leiffin taitava ykköskenttä. Lopussa VehU haki vielä kavennusta bandidosilla, ja kotijoukkue pääsi kaunistelemaan numeroita tyhjään verkkoon. Näin loppulukemiksi saatiin 7-4.
Posted on 1 joulukuun, 2015, in Futsal. Bookmark the permalink. Jätä kommentti.
Jätä kommentti
Comments 0